UEFA Avrupa Ligi A Grubu’ndaki dördüncü maçında Real Madrid ile deplasmanda karşılaşacak olan Galatasaray’da Teknik Direktör Fatih Terim, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Kaybedecek bir şeyleri olmadığını belirten tecrübeli teknik adam, “Matematiksel olarak baktığımızda çok net görebiliyoruz, kaybettiğimiz takdirde artık UEFA Avrupa Ligi tarafına bakacağız, bakmak zorundayız. Kaybedecek pek bir şeyimiz yok.” dedi.

“Gareth Bale bizde olsa…”

Terim, Gareth Bale’ın maç kadrosunda olmamasıyla ilgili bir soruya ise şöyle yanıt verdi: “Bu oynamazsa, şu oynarsa diye bir şey düşünmedik. Az güçlü, çok güçlü oyuncular demeyeceğim, Real Madrid oyuncularının hepsi çok güçlü. Bale, Galatasaray’da oynasa tabii ki memnun olurdum ama burada Real Madrid’in kendi oyuncularının oynayıp oynamaması gibi bir konuyla çekimser kalmak istiyorum. Bale’ın futbolculuğuna itirazım yok, belki de dünyanın en süratli oyuncularından. Oynatır ya da oynatmaz, bunun kararını teknik adam verir. Bu sadece Real Madrid’de değil, Galatasaray’da, Juventus’ta, Inter’de de böyle. Bu niye oynamaz diye tartışma her yerde olur.” 

“Her oyuncuya ihtiyacımız var”

Fatih Terim, takım hakkında da bilgi verirken, “Yuto Nagatomo başta olmak üzere 1-2 sıkıntımız var. Bazı değişiklikler olabilir. Hiç akılda olmayan bir sakatlık geçirdi Şener, hem de iyi oynarken. Burada kullanabileceğimiz bir oyuncuydu. Sakatlığı devam ediyor. Bir oyuncumuzun daha sakatlığı var. Ama hep beraber oynayacağız, son takımın halinden, tavrından, saha içindeki duruşundan memnunum. Bizim her oyuncuya ihtiyacımız var. Kadroda 1-2 oyuncuya karar vermedim henüz.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak : Goal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here