Dünya Kupası 2.tur J grubu mücadelesinde İspanya turnuvanın favorilerinden biri olan Sırbistan‘ı Mirotic, Ibaka, Pau Gasol ve Sergio Rodriguez gibi eksikleri olmasına rağmen 81-69’luk net bir skorla yenerek madalya yarışında ben de varım dedi.

Bu sonuçla beraber ilk çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu. İspanya, grup birincisi olarak I grubunun ikincisi Polonya ile eşleşirken Sırbistan ise I grubunun birincisi Arjantin ile eşleşti. Ayrıca Sırbistan-ABD finalinin gerçekleşme ihtimali de ortadan kalktı. İki takımın muhtemel eşleşmesi yarı finalde gerçekleşecek.

Sırbistan turnuva boyunca sergilediği savunma performansını ortaya koyamazken Rubio ve Llull’dan yedikleri üçlükler de dengelerini tamamen bozdu. İspanyollar’ın tempoyu yükseltmesine ve geçiş oyunlarındaki etkinliğe çözüm bulamadıkları gibi en güçlü oldukları yer olan pota altında da Gasol – Hernangomez ikilisine karşı da yenildiler. Tabi bunda sinirlerine hakim olamayan ve 3.çeyrekte diskalifiye olan Jokic’in yokluğu da etkili oldu.

1.çeyrek: 13-20
2.çeyrek: 32-17
3.çeyrek: 22-19
4.çeyrek: 14-13

İspanya’da Ricky Rubio 19 sayı, 5 ribaund, 4 asist ile etkili olurken Victor Claver de 14 sayı, 7 ribaund, 2 asist ile galibiyetin mimarlarından oldu. NBA yıldızı Marc Gasol 11 sayı, 6 ribaund, 6 asist ile yine komple bir performans sergiledi.

Sırbistan’da ise Bogdan Bogdanovic 26 sayı, 10 ribaund, 6 asist ile adeta tek başına direndi. Zaten onun dışında da çift haneli skor üretebilen çıkmadı. Kenardan gelen Miroslav Raduljica 7 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile pota altında direnmeye çalıştı.

Kaynak: https://basketservisi.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here