Son sezonlarda düşüşte olan Euroleague‘in iki köklü ekibi Maccabi Tel Aviv ile Olympiakos yeni sezon öncesi iyi bir kadro kurma uğraşındalar ve bu yolda yapacakları hamlelerde karşı karşıya gelmiş durumdalar.

İki ekibin listesinde de ortak yer alan isimler var, bunlardan en önemlileri Jerian Grant ve Isaiah Hicks. Hicks ise yeni gündeme gelen isimlerden biri ve iki ekibin de pota altına, özellikle 4 numaraya yapmak istediği takviye konusunda öne çıkan isimlerden biri. 2.06 metre boyunda olan 1994 doğumlu forvet, sezonun büyük bir bölümünü G-League’de Westchester Knicks forması ile geçirmiş ve 29 maçta 15.9 sayı, %30.9 3sayı, 7.4 ribaund, 2.6 asist, 1.8 blok istatistikleri ile ön plana çıkmıştı. Yaz liginde ise Charlotte Hornets forması ile mücadele etmiş ve 5 maçta 9.8 sayı, 5.0 ribaund, 2.0 asist, 1.2 topçalma ile çok yönlü bir performans sergilemişti.

25 yaşındaki forvet pota altında daha etkili bir silah. Alçak postta bir çok opsiyonu var, özellikle çengel atışları ile etkili oluyor. Sırtı dönük oyundan yüzü dönük oyuna geçerek de rakibini ekarte edebildiği gibi orta mesafe şut tehditi de mevcut.

Onu belki de hem Olympiakos’un hem de Maccabi’nin listesine alan en önemli özelliklerinden biri ise savunmada oyuna getirdikleri. Çabuk ayakları ve mobil bir uzun olmasının verdiği avantajla ikili oyunlarda rahatlıkla adam değişip kısanın karşısında kalabildiği gibi güçlü fiziği, atletizmi ve zamanlaması sayesinde önemli de bir blok tehditine sahip.

Kaynak: https://basketservisi.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here